Vyhledat
  • A. K. Veliká

Co potřebujete ke psaní?

Tak co autoři, přiznejte barvu. Bez čeho byste své knihy nenapsali?


Já osobně, když píšu, tak se neobejdu bez silné kávy. Možná by to šlo i bez toho, ale to kafe je takový rituál, který mě nakopne a ucucávání dobré kávičky během psaní mi prostě dodává drive a slova, věty, odstavce ze mě doslova lítají ven.


Na místě mi zas tak nezáleží, ale nejraději mám kavárny. Nejhůř se mi píše doma. Je tam mnoho rušivých elementů. Mám tendence uklízet, vařit a kdyby náhodou bylo uklizeno a navařeno, tak je dost možný, že nějaký člen rodiny po mně bude něco chtít a nebo zrovna přijdou sousedi na pokec.


Myšlenky, fantazie a inspirace chodí prostě pořád. To je životní proud, který nejde jen tak zastavit. Takže když už sedím u počítače a píšu knihu, v 90 % už vím, co budu psát, ale samozřejmě dávám ráda prostor novým myšlenkovým pochodům, které se v ději a osnově neplánovaně objeví.


Jestli je lepší čistá hlava nebo trable na hrbu? No mě se lépe píše, když mnou cloumají emoce. Baví mě zmizet do jiné reality a vypsat se. Jak už jsem řekla v prvním příspěvku na tomto blogu, psaní je pro mě terapie. S čistou hlavou taky píšu, ale myslím si, že s životními problémy mi to jde líp. :D


Co mě dále popohání ke psaní jsou názory a recenze čtěnářů, kteří mé knihy četli. Je to motivace psát dál. Zpětná vazba je důležitá a může i do jisté míry spisovatele formovat.


A co vy ostatní? Co potřebujete ke psaní?


Jo a ještě jedna věc na závěr. Nejdůležitější je zahodit a vypnout mobil. Odpojit se všude a nenechat se rozptýlit. Když se píše, tak se píše. Žádnej Facebook, Instagram, TikTok, e-mail, nejlíp a nejproduktivněji bez Wi-Fi a signálu. :D


56 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše