top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraA. K. Veliká

Co potřebujete ke psaní?

Tak co autoři, přiznejte barvu. Bez čeho byste své knihy nenapsali?


Já osobně, když píšu, tak se neobejdu bez silné kávy. Možná by to šlo i bez toho, ale to kafe je takový rituál, který mě nakopne a ucucávání dobré kávičky během psaní mi prostě dodává drive a slova, věty, odstavce ze mě doslova lítají ven.


Na místě mi zas tak nezáleží, ale nejraději mám kavárny. Nejhůř se mi píše doma. Je tam mnoho rušivých elementů. Mám tendence uklízet, vařit a kdyby náhodou bylo uklizeno a navařeno, tak je dost možný, že nějaký člen rodiny po mně bude něco chtít a nebo zrovna přijdou sousedi na pokec.


Myšlenky, fantazie a inspirace chodí prostě pořád. To je životní proud, který nejde jen tak zastavit. Takže když už sedím u počítače a píšu knihu, v 90 % už vím, co budu psát, ale samozřejmě dávám ráda prostor novým myšlenkovým pochodům, které se v ději a osnově neplánovaně objeví.


Jestli je lepší čistá hlava nebo trable na hrbu? No mě se lépe píše, když mnou cloumají emoce. Baví mě zmizet do jiné reality a vypsat se. Jak už jsem řekla v prvním příspěvku na tomto blogu, psaní je pro mě terapie. S čistou hlavou taky píšu, ale myslím si, že s životními problémy mi to jde líp. :D


Co mě dále popohání ke psaní jsou názory a recenze čtěnářů, kteří mé knihy četli. Je to motivace psát dál. Zpětná vazba je důležitá a může i do jisté míry spisovatele formovat.


A co vy ostatní? Co potřebujete ke psaní?


Jo a ještě jedna věc na závěr. Nejdůležitější je zahodit a vypnout mobil. Odpojit se všude a nenechat se rozptýlit. Když se píše, tak se píše. Žádnej Facebook, Instagram, TikTok, e-mail, nejlíp a nejproduktivněji bez Wi-Fi a signálu. :D


60 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page