top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraJiří George Dvořák

Co si náš nový autor, Jiří George Dvořák, myslí o psaní a knižním trhu?

CO SI MYSLÍM O PSANÍ


Pro mne je psaní způsob, jak nerušeně a svým způsobem mohu druhé lidské bytosti sdělit informace. Vzhledem k tomu, že psaní je aktivita, která vám zabere čas, vždy tedy chci sdělovat takové informace, o kterých jsem přesvědčen, že mohou být hodnotné pro čtenáře.


Krásou psaní je, že je pouze a pouze jen na vás, jakou formu sdílení informací prostřednictvím psaní zvolíte. Pak ovšem přichází další výzva a tou je, zdali ta forma bude čtenářem přijata či ne. V ideálním případě se autorovi podaří najít ideální mix formy a kvalitních informací.


CO SI MYSLÍM O ČESKÉ KNIŽNÍM TRHU


Český knižní trh neznám a nikdy jsem jej nesledoval. Čtu hlavně literaturu faktu, a to skoro výhradně zahraniční na základě doporučení. Dovedu si ale představit, že situace na českém knižním trhu bude úplně stejná, jako ve všech ostatních oborech.


Není tlak na kvalitu, ale na prodejnou kvantitu. Většina se na knihy dívá tak, aby co nejdříve vydělali. Většina vydavatelů si myslím, že nemá ani čuch na dobrý titul. Nejraději všichni vydávají tutovky. Bude to určitě stejné jako s hypotékou. Pokud máte již něco, co pokryje celou hypotéku, jinými slovy, pokud již ty peníze máte, tak vám rádi půjčíme, ale protože nejsme schopni sami vyhodnotit prodejnost vašeho záměru, do žádného rizika s vámi nepůjdeme.


Autorům pak nezbývá, než doufat a někde prorazit, anebo si knihu vydat sami. Jsem přesvědčen, že i v tomto odvětví jsou obří místa na zlepšení a jsem rád, že díky své publikaci Entrypoint Hladovka se mohu vrhnout i na objevování této oblasti.147 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page