top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraMia in Lines

Mia in Lines hledá nakladatele pro svou knihu Úlet + odpověděla na otázky o psaní


Co pro mě psaní znamená?


Psaní je pro mne součást širšího tvůrčího procesu, v jehož středu stojí nějaký příběh, myšlenka, obraz, cokoliv, co se dá nakreslit a odvyprávět. Je to ta nejtěžší část celého procesu, protože vás donutí přestat si hrát v říši fantazie a všechny vaše barevné vize a sny dostat do slov. Protlačit je do černobílého textu a přitom jim zachovat veškerou pestrost, tvar a emoce, které měly ve vaší hlavě.

Jaké mám zkušenosti na českém knižním trhu?


Zkušenosti nemám v podstatě žádné.

Co bych doporučila pisálkům nováčkům?


Čím jsem starší, tím méně se cítím na doporučování čehokoliv komukoliv.

A v tomto případě, kdy jsem sama bez zkušeností, to platí dvojnásob.

Co je úžasného a hrozného na tom být autorem?


Hrozná je nejistota, zda to, co píšu, může oslovit také někoho jiného. Jestli to vůbec má smysl. A úžasné je vykašlat se na to, co si myslí někdo jiný, a prostě psát a kreslit, protože vás to baví, naplňuje, přináší to vnitřní radost. Já tyhle dvě polohy velmi často střídám. Zajímalo by mě, jak to mají ostatní.

Medailonek autorky:


Narodila jsem se v Brně a vyrostla v rodině, která je na české poměry poněkud větší, patchworková, ale soudržná. Jednou o ní napíšu román a bude to stát za to. Do konce dvacátého století jsem stihla vystudovat provozně-ekonomickou fakultu Mendelovy univerzity, vdát se, rozvést a přivést na svět dceru. Pracovala jsem na Výzkumném ústavu stavebních hmot a příležitostně učila na několika brněnských středních školách ekonomii a marketing. Třináctým rokem setrvávám v magické říši čísel na pozici podnikového ekonoma. Jsem bytostně zvědavá a má nejčastější otázka začíná slovem proč. Na počátku roku 2016 jsem odjela hledat odpovědi na základní otázky života, vesmíru a vůbec na Srí Lanku. Po návratu jsem se věnovala psaní a ilustrování své první knihy. V kovidovém roce jsem ji vydala jako podcast pod názvem Mia in Lines - Úlet. Ve dvaačtyřiceti kapitolách popisuji situace, do kterých se dostává žena procházející po čtyřicítce coming outem. V současné době hledám vhodného nakladatele.


Ilustrace, knihu i pár povídek najdete na mých stránkách: https://www.instagram.com/mia_in_lines/

https://www.facebook.com/miainlines

a v podcastových aplikacích Soundcloud, Spotify, České Podcasty, ‎Apple Podcasts, Google Podcast, Podtail, Youtube nebo Audiolibrix.117 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page