top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraWendy Vivien Šimotová

Možnost recenzování knih od Wendy


Jsem Wendy Šimotová a už pár let se věnuju vytváření obsahu na YT a Instagram, kde se věnuju především knižnímu trhu.


Mimo to jsem vystudovala knihovnický obor, pracuju jako knihkupec a věnuji se psaní knižních recenzích a reportáží z kulturního dění u nás v Táboře.


Nejsem úplně ztotožněná s tím, jak je česká literární scéna utlačena do pozadí a v mnoha případech zastíněna literaturou zahraniční - sama dávám české literatuře přednost a jsem toho názoru, že máme v našich řadách spoustu skvělých autorů a autorek. Právě proto jsem začala na Instagramu pořádat pravidelné měsíční streamy s českými autory a dostat tak je a jejich tvorbu na knižní scénu na sociálních sítích. Je pravda, že jsem vybíravá a neberu si moc servítky, ale zároveň si myslím, že každá kniha má svého čtenáře a skupinu, které se trefí do vkusu, což vkládám i do textů nebo videí.


Všem autorům, kteří by měli zájem o tuto formu propagace nabízím takový celistvý balíček - napostování jejich knihy na svém Instagramu, její představení minimálně ve 2 videích, zhruba hodinový insta stream přímo za přítomnosti autora, který potom uložím a s menším zpožděním nahraju i na YT.


Nárazově píšu i vlastní blog, na kterém bych použila ukázku z dané knihy - v případě, že se bude ke článku tematicky hodit. Teď aktuálně připravuji text o sexu v literatuře a jeho vnímání současnou mladou generací v kontextu s jejich názory na takové texty.


Wendy---


Pokud je to pro některé autory zajímavé,

můžete se jí ozvat na Instragramu: @wendysimotova

nebo na YouTubu či Facebooku: Malý knižní Vesmír


PS: Nebojte se, nekouše :D A vždycky je to fajn pocit, slyšet názory na naši tvorbu od recenzentů, kteří naše knihy předají do podvědomí dalších čtenářů.

:-)

A. K. Veliká

152 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page