Vyhledat
  • A. K. Veliká

Odpovědi na Vaše nejčastější otázky + Mám takový nápad ... (pro autory)

Mnoho autorů mi sem píše a ptají se, o čem ta stránka je, jak by se mohli zapojit, spolupracovat a o co nám vlastně jde...


Takže...


Původně je stránka o tom, aby sdružovala komunitu autorů. Já osobně jsem vždy chtěla patřit do nějaké spisovatelské organizace a upřímně moc na výběr toho tady v čechách není. A když už jsem něco našla, tak určitá komunita brala jen určitý druh literatury a nebo se tam nic závratného nedělo. A já mám ráda akci a věci v pohybu. Došla jsem k závěru, že si takovou komunitu vytvořím a nebudu diskriminovat, žádný literární žánr, ani zkušenosti spisovatelů. Takže je tu vítán každý pisálek, autor i spisovatel. Ne, zatím nemáme žádnou právní normu, ale vidím to zřejmě na občanské sdržužení. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Zatím to není podstatné.


Autoři se mohou zapojit mnoha způsoby:


- Mohou mi zaslat příspěvky na témata typu: Co pro ně psaní znamená. Jaké mají zkušenosti s knižním trhem a psaním knih. Proč napsali, co napsali. Jak vnímají různé literární žánry a prostě něco ze sebe, co souvisí se psaním, knihami nebo jimi samotnými.


- Přibližně za dva měsíce chystáme spisovatelkou TV show, kde si autoři mezi sebou budou rozebírat svá i cizí díla, něco jako Live Talk Book Club, také zábavné kvízy a srandičky, kde autoři mohou předvést svou fantazii a prezentovat sami sebe. Kdo by se rád zúčastnil, je vítán.


- Teď můj další nápad ... Co takhle vytvořit něco společně?

Napadlo mě, že bych mohla vybrat nějaký název a rádoby synopse, co se v příběhu musí objevit a autoři, kteří by se chtěli zapojit, by na toto téma a synopse napsali příběh zhruba na 8 - 12 normostran. Jelikož má každý z nás jinou představivost a jiný styl psaní, mohlo by být zajímavé, jak na jedno zadání jsou příběhy odlišné. Pak bychom to uspořádali v jedné knize a vydali. Ze zisku by každý zúčastněný autor získal svůj podíl. Líbí se Vám tento nápad? Taky je možnost, že nemusím, nutně to téma a synopse vybírat já, ale každý z nás může něco navrhnout a pak se, zřejmě formou ankety, domluvíme, co zvolíme. Pokud se Vám tento nápad líbí a chtěli byste se do něj zapojit, zanechce mi zprávu přes formulář v kontaktech. :-)


Častá otázka je, jaké máme jako projekt ambice. Upřímně, není to o ambicích, prostě z toho všeho něco vyplyne. Je to živý projekt, který spolu jako autoři můžeme vytvořit svým ojedinělým způsobem. :-)


Dále když vidíme potenciál u někoho, kdo by rád vydal knihu a nedaří se mu ji protlačit skrze náročné a narvané ediční plány reálných nakladatelů, tak jsme ochotni se zapojit a pomoci. :-)
209 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše