top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraŠárka Rosová Váňová

Šárka Rosová Váňová o psaní a knižním trhu

Psaní je pro mě jako mluva. Slova přenášená na papír. Vždyť jaký člověk je to,

co říká a cítí. Moderuju čtvrt století a píšu o životě tak, jak to mám u srdce.


Moje první knížka Přiměřeně laskavé příběhy vyšla jako E-Book v roce 2017.

Pro její přímočarost podlehla cenzuře jednoho nakladatelství, které ji odmítlo vydat. V červnu ji vydávám svým nákladem sama.


Moji druhou knihu Moje dětství na draka mi o rok později vydalo nakladatelství kniha.je a jsem za tu spolupráci a otevřená srdce moc ráda.


Covid přinesl zlom a já jsem se rozhodla vydávat své knihy také sama.

Baví mě to, naplňuje a je skvělý pocit utvářet si sama tým lidí, kteří pomáhají mým knižním dětem na svět.


Prodejci knih a distribuce podléhají trhu a nakladatelství se musí podrobit jejich tržnímu diktátu. Na autora zbyde jen mizivá část honoráře a pokud není zrovna pisatelem bestselleru, nemá šanci solidního zisku pro další tvorbu.

Nelíbí se mi, jak je knižní trh nastaven a reklamy neúprosně drahé. Snažím se stát na svých nohách celý život. Vždy se mi to vyplatilo. Vždyť ten, kdo píše srdcem, získá dříve, nebo později i srdce svých čtenářů. Je jedno, kolik jich je. Každá kniha najde své čtenáře, pokud není úplným brakem. Autor zanechá po své tvorbě i svém životě nesmazatelnou stopu a to je krásné poslání.


Samonákladem jsem vydala pokračování červené knihy modrou Moje puberta na draka.

A abych nepsala jen memoáry, vsadila jsem na erotický žánr Deset tváří ženy. Knihu jsem vydala pod pseudonymem Sherry Rose. Už jen proto, že teď píšu knihu Pohádky z naší zahrádky, kterou bych ráda vydala do letošních Vánoc. Nejsem na to sama. Vydatně mi pomáhají a po klávesnici ťapají moji dva skvělí kocouři Miky a Čiky. Oba jsou totiž vypravěči. Už tady nemuseli být. Oba jsem zachránila před jistou smrtí. Dětem se ten příběh bude jistě líbit. A určitě jim otevře srdíčka ke zvířatům, pokud to nedokážou jejich rodiče.


Dostávám se zase na začátek. Psaní je pro mě drogou, kyslíkem, každodenní součástí mého života, která mě naplňuje. Musím ten přetlak inspirace a prožitků předávat dál. A to hlavní. S humorem a láskou, kterou jsou moje knihy protkány.


100 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page