top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraVašek Vašák

Vašek Vašák a představení jeho tří nových knih

Tři moje poslední knížky zablokovala různá omezení vyvolaná pandemií, tak bych je rád představil aspoň takto.

KDYŽ SPOLU ZVÍŘATA CHODÍ


Autorovi připomínají zvířata v určitých situacích lidi. Třeba, když „spolu chodí“. Připadají mu dokonce legrační. Každopádně je má rád. K napsání knihy ho inspirovaly ohlasy čtenářů Receptáře (kde jeho fejetony o zvířatech vycházely), kteří oceňovali skutečnost, že jsou jeho pojednání žertovná, takže se kromě nepříliš známých faktů i pobaví. Autorem kreseb je Jiří Slíva.


OSOBNOSTI MEZI ŘÁDKY

Mezi řádky najdete třicet osobností, známých i méně známých, v každém případě inspirativních, se zajímavými životními a pracovními osudy. Jsou mezi nimi herci, režiséři, lékaři, umělci, politici, generál a další. Poutavé životní příběhy zachytil v rozhovorech novinář a hudebník Vašek Vašák.UCTÍVAČI KULATÉHO BOŽSTVA

Zpovědi dvaceti známých osobností o fotbale (Karla Šípa, Petra Jandy, Jana Kodeše, Jana Pirka, Filipa Renče, Adama Mišíka ad.) a historie dvaceti sportovních hymen a písní. Jako bonus najdete v knize poslední rozhovor s legendárním útočníkem Slavie Praha Františkem Veselým a článek, který pátrá po tom, kde se vůbec vzaly hymny.


Medailonek autora:

Vašek Vašák (1949) Hudebník a novinář. Vystudoval SPŠE Hořovice a dnešní Konzervatoř J. Ježka - obor zpěv a skladba. Napsal písně pro V. Špinarovou, H. Zagorovou. M. Holanovou, J. Korna ad., jeho album Masky je exponátem Muzea Vl. Vysockého v Koszalinu (Polsko). Zkomponoval hudbu k filmům Dobrý den, pane umění (režie O. Kepka) a k americkým snímkům Stockholm Syndrome, Goreality, Pill Word, INRI Jesus Now. Jako zpěvák účinkoval 10 let s dvojicí Šíp – Uhlíř a 20 let také s různými skupinami. 25 let byl kapelníkem undergroundového Aktualu. Od roku 1991 je i novinářem. Byl redaktorem Xantypy, Týdeníku Televize, editorem týdeníku Šťastný Jim, šéfredaktorem hudebního internetového časopisu www.make.cd. Psal (píše) do předních časopisů (Mladý svět, Reflex, Koktejl, Receptář, Hattrick, Deník N). Vyšlo mu deset knih: Jó, to tenkrát, Z operety do operety (s Gallou Macků – předmluva František Kožík), Jak nachytat lelky, Jak posnídat lelky, Lelky z kabelky (všechny ilustroval Vladimír Renčín), Nezapomenutelné příběhy (s Petrem Kolářem), Osobnosti mezi řádky, Uctívači kulatého božstva a Pouť za černým Kristem pěti světadíly, za kterou dostal Čestné uznání v kategorii literatury faktu za léta 2005 až 2007. Dále mu vyšlo pět fotografických knih o do dalších přispěl fotografiemi a texty (Dracula, Tři životy Lídy Baarové atd).

http://vasekvasak.simplesite.com


66 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page